• Infolinia
  • 42 633 40 47

Soczewki

Soczewki kontaktowe można podzielić na parę rodzajów ale najważniejszy podział to

Soczewki miękkieSoczewki Twarde

Miękkie soczewki kontaktowe

Są bezpieczne i wygodne


Nie ograniczają pola widzenia


Nie widać ich


Dają swobodę ruchu


Można w nich bezpiecznie uprawiać prawie każdy rodzaj sportu


Sferyczne korygujące krótkowzroczność i nadwzroczność nawet do +/- 35D


Astygmatyczne z cylindrem do -8,00D


Multifocalne (progresywne) - korygujące zarówno dal jak i bliż


Multifocalne toryczne korygujące dal i bliż oraz astygmaty


Od lat nasza firma pracuje z wiodącymi producentami soczewek kontaktowych na świecie to my jako pierwsi w Polsce podjęliśmy się współpracy z firmą


jednego z głównych producentów miękkich soczewek kontaktowych. Ponadto współpracujemy z takimi firmami jak:

Pamiętaj o jednym chcesz nosić soczewki kontaktowe i nie mieć z nimi problemu pierwszym co musisz zrobić to umówić się na wizytę u specjalisty.

Dobór soczewek

W naszych poradniach i gabinetach okulistycznych nasi specjaliści dobierają różnego rodzaju soczewki kontaktowe

01
W ramach badania nasz specjalista sprawdza czy oczy pacjenta są zdrowe, określa wadę wzroku, ocenia przedni, tylny odcinek oka oraz wyklucza przeciwwskazania do noszenia soczewek.
02
Następnie, biorąc pod uwagę styl życia pacjenta, ewentualne schorzenia współistniejące np. skłonność do alergii bądź zespołu suchego oka, określa typ i podstawowe parametry soczewek próbnych i wykonuje ich pierwszą aplikację.
03
Do oceny tolerancji jak i dopasowania soczewek potrzebny jest około półgodzinny okres adaptacyjny; jeśli po tym czasie soczewki dobrze układają się na oku, pacjent wyraźnie w nich widzi i nie odczuwa żadnego dyskomfortu w kolejnym etapie zapewniamy profesjonalny instruktaż zakładania i ściągania soczewek oraz naukę właściwej ich pielęgnacji. Poświęcamy pacjentowi na naukę tyle czasu, ile go indywidualnie potrzebuje, by poczuł pełną samodzielność i pewność. Zapewniamy serdeczną atmosferę i fachową pomoc. Każdemu pacjentowi korzystającemu z naszych usług oferujemy w ramach wizyty komplet soczewek próbnych oraz zestaw startowy wyposażony w pojemnik i płyn do pielęgnacji soczewek.

*uwaga dobór soczewek trwa zwykle dłużej niż standardowe badania, prosimy o uwzględnienie tego faktu przy planowaniu wizyty

Soczewki twarde

Twarde soczewki kontaktowe mają zastosowanie przy korekcji wysokich miopii oraz bardzo dużego astygmatyzmu, którego ani soczewki miękkie ani okulary korekcyjne nie są w stanie wyeliminowania w takim stopniu aby Pacjent mógł cieszy się dobrym widzeniem.

Twarde soczewki kontaktowe cechuje elastyczna struktura, a w odróżnieniu od soczewek miękkich nie zawierają one żadnej wody, wyróżniają się za to dużo wyższą przepuszczalnością tlenu. Poza tym nie przylegają one bezpośrednio do oka, tak jak soczewki miękkie, tylko nieomal unoszą się, pływają w warstwie płynu łzowego Twarde soczewki kontaktowe są idealnym rozwiązaniem dla osób aktywnych sportowo przede wszystkim w pomieszczeniach zamkniętych.

Soczewki twarde są łatwe w pielęgnacji, zakładaniu i zdejmowaniu oraz odznaczają się większą trwałością materiału co gwarantuje, w odróżnieniu od soczewek miękkich, dłuższą ich żywotność. Dzięki własnej, nowoczesnej technologii materiałów i geometrycznej obróbce powierzchni soczewek istnieje szeroki zakres twardych soczewek kontaktowych o bardzo wysokim komforcie użytkowania. Są najczęściej wykorzystywaną metodą leczenia (a właściwie korygowania) stożka rogówki. Nie gwarantują one całkowitego wyeliminowania tejże wady a jedynie korektę krzywizny rogówki.

Chcesz nosić soczewki kontaktowe?